• اخرین وضعیت تیم نفت مسجد سلیمان

  اخرین وضعیت تیم نفت مسجد سلیمان

  وبسایت رسمی مؤسسۀ فرهنگی ورزشی نفت تهران مصاحبۀ اختصاصی با بهروز مکوندی سرمربی تیم نفت مسجد سلیمان انجام داده که مشروح این مصاحبه را در ذیل می خوانید:

  • آقای مکوندی، در خصوص موقعیت تیم نفت مسجد سلیمان در جدول رده بندی لیگ یک و همچنین شانس صعود این تیم به رقابتهای لیگ برتر توضیحاتی بفرمایید.

  – تیم نفت مسجد سلیمان در حال حاضر با ۴۰ امتیاز در صدر جدول گروه دوم رقابتهای لیگ یک قرار دارد. این تیم با یک بازی بیشتر، فاصله ای ۵ امتیازی با تیم دوم جدول یعنی ایران جوان بوشهر و فاصله ای ۶ امتیازی با تیم سوم جدول یعنی تیم پیکان دارد و بخت اول صعود به لیگ برتر به شمار می رود. البته تیم ما تنها یک بازی تا پایان فصل خواهد داشت و تیم های دوم و سوم، هر کدام دو بازی دیگر انجام خواهند داد.

  • موضوع کسر امتیاز از تیم نفت مسجد سلیمان چیست؟

  در تاریخ ۲۶ آبان ۹۲ و در هفتۀ دهم از دور رفت رقابتهای لیگ یک، در جریان دیدار تیم های نفت مسجد سلیمان و تیم پارسه، تماشاگران تیم ما ظاهراً شعارهایی علیه تیم حریف داده اند اما آنچه که جای بسی تعجب و تأسف است این است که موضوع کسر امتیاز از تیم نفت مسجد سلیمان، در تاریخ ۲۸ اسفند ۹۲ یعنی بیش از ۴ ماه پس از آن دیدار اعلام شده است. به عبارت دیگر، بخش شبهه انگیز مسأله در این جاست که آقایان این موضوع را به وقفه ای چند ماهه و درست در روز پایانی سال و در شرایطی اعلام کرده اند که پس از آن همه ارگانها با تعطیلات دو سه هفته ای مواجهند و هیچ کس پاسخگو نیست.

  • آقای بهروان رییس سازمان لیگ یک اخیراً طی مصاحبه ای صراحتاً اعلام نموده اند که تیم نفت مسجد سلیمان به دلیل عدم برخورداری از امکانات سخت افزاری مناسب، حتی در صورت صعود به لیگ برتر نیز از سوی AFC تایید نخواهد شد. در این خصوص موضع باشگاه نفت مسجد سلیمان چیست؟

  این مسأله نیز بسیار سوال برانگیز است. درست است که تیم ما شانس بسیاری برای صعود به لیگ برتر دارد اما هیچ چیز قطعی نیست. ببینید، ۴ ماه قبل یک اتفاقی رخ داده اما درست صبح روز ۲۸ اسفند موضوع کسر امتیاز مطرح می شود. از سوی دیگر، از سه هفته مانده به پایان مسابقات در خصوص کمبودهای تیم ما اظهار نظر می کنند. این ها همه جای سوال دارد. بهتر بود آقایان کمی صبر می کردند و این موارد را پس از مسجل شدن صعود تیم ما مطرح می کردند تا در این هفته های پایانی و حساس، چنین لطمۀ روحی و روانی به تیم ما وارد نمی شد. حالا هم اجازه بدهند تا تیم مسجد سلیمان به لیگ برتر صعود کند، سپس مانند سایر تیم های حاضر در لیگ برتر، باشگاه ما را با ملاک ها و قوانین و مقررات کنفدراسیون آسیا و نیز موارد لازم جهت میزبانی لیگ برتر بسنجند. اگر باشگاه نتوانست امکانات را فراهم کند، آن وقت طبق مقررات با آن رفتار کنند. این که هنوز تیم به لیگ برتر صعود نکرده می گویند اجازۀ حضور این تیم را در لیگ برتر نمی دهیم، واقعاً شبهه برانگیز است.

  • یعنی در صورت صعود به لیگ برتر، باشگاه نفت مسجد سلیمان برنامه ای برای تجهیز ورزشگاه خود و همچنین ایجاد سایر امکانات و تسهیلات لازم را دارد؟

  – قطعاً همین طور است. وقتی تیمی از لیگ یک به لیگ برتر صعود می کند، این را می داند که امکانات این دو لیگ کاملاً متفاوت است و سطح انتظار مردم از این تیم بالا می رود و باید امکانات بهتر و به روزتری فراهم کند. تیم ما به حمدالله از نظر مالی هیچ مشکلی ندارد و جزو معدود باشگاههایی هستیم که هیچ بدهی مالی نداریم. باید از آقایانی که نفت مسجد سلیمان را فاقد صلاحیت حضور در لیگ برتر می دانند این سوال را پرسید که چند درصد از باشگاههایی که هم اکنون در لیگ برتر حضور دارند، از نظر حرفه ای فاقد مشکلات و بدهی های مالی هستند؟! یکی از شرایط حرفه ای بودن یک باشگاه در همه جای دنیا، نداشتن بدهی مالی است در حالی که بسیاری از تیم های حاضر در لیگ برتر مشکلات عدیده مالی دارند.

  • در پایان اگر صحبت خاصی هست، بفرمایید.

  – از مسئولان فدراسیون فوتبال خواهش می کنم نگاهشان به باشگاه مسجد سلیمان مانند نگاه AFC به فوتبال ایران باشد. مسئولان AFC می دانند که امکانات ایران به سبب تحریم و مشکلات اقتصادی در حد کشورهایی مثل کره جنوبی و ژاپن نیست اما به سبب پتانسیل بالای فوتبال ایران، سهمیۀ آسیایی ایران را همچون کره و ژاپن در نظر می گیرد. آنها با نگاه مثبتی که به فوتبال ایران دارند، می دانند که با از بین رفتن تحریمها ایران می تواند علاوه بر موارد فنی، از نظر سخت افزاری نیز خود را به سطح اول فوتبال آسیا برساند. اما متاسفانه نگاه مسئولان فوتبال کشورمان به شهرهایی مثل مسجد سلیمان که طرفداران فوتبال در آنها بی شمارند، نگاه مثبتی نیست. به نظر من، این روزها کاهش حضور تماشاگران در ورزشگاهها نیز نتیجۀ همین نگرش منفی مسئولان فوتبال کشورمان است

  *****

  امیدواریم تیمهایی که حقشان است به لیگ برتر صعود کنند

 • تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ فروردین, ۱۳۹۳
  امتیاز خبر :
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

  برچسب :

  ارتباط با فروشگاه

           

  فروش کیف پول و کارت آلوماوالت

  قیمت کیف 10000 تومان هزینه ارسال و بسته بندی 3000 تومان  قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد     قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد  بهترین هدیه و کیف برای استفاده و راحتی شما بسیار شیک . زیبا و چشم نواز   کیفها در رنگهای : مشگی - نقره ای - آبی - قرمز - بنفش - طلایی - سبز - صورتی ارسال به تمامی شهرها و روستاها بدون دریافت هزینه و مبلغ اولیه جهت ...